Ganymedes – 1924 – bundel

Stichting Willem de Mérode organiseert een Willem de Mérode-dag op zaterdag 5 september 2026 te Eerbeek. Het belooft een een boeiende literaire dag te worden rond de dichter Willem de Mérode en de romanschrijfster Wilma Vermaat (de vertrouwenspersoon van De Mérode.

De deelnemers komen dan (met eigen vervoer) op twee locaties bij elkaar: Eerbeek, waar De Mérode honderd jaar geleden kwam wonen en in 1939 overleed, en Beekbergen/ Lieren, waar Wilma van 1925 tot 1967 woonde. Komt u ook?

Poster Willem de Mérodedag 2026 te Eerbeek en Beekbergen
Ganymedes is zonder twijfel de meest besproken uitgave van Willem de Mérode
De bundel was al gepland voordat Willem de Mérode werd veroordeeld tot een gevangenisstraf. Samen met Johan Dijkstra is geprobeerd de publicatie tegen te houden, maar dat is niet gelukt. Willem de Mérode signeerde de 125 exemplaren in de gevangenis.

Ganymedes, boekomslag Willem de Mérode, houtsnedes Johan Dijkstra

Ganymedes illustratie Johan Dijkstra  - 1924Ganymedes schenker illustratie Johan Dijkstra  - 1924

Tags:

No responses yet

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Latest Comments

  1. Anneke Groot op Reacties