Publicatie bloemlezing De gedroomde zoon

Stichting Willem de Mérode organiseert een Willem de Mérode-dag op zaterdag 5 september 2026 te Eerbeek. Het belooft een een boeiende literaire dag te worden rond de dichter Willem de Mérode en de romanschrijfster Wilma Vermaat (de vertrouwenspersoon van De Mérode.

De deelnemers komen dan (met eigen vervoer) op twee locaties bij elkaar: Eerbeek, waar De Mérode honderd jaar geleden kwam wonen en in 1939 overleed, en Beekbergen/ Lieren, waar Wilma van 1925 tot 1967 woonde. Komt u ook?

Poster Willem de Mérodedag 2026 te Eerbeek en Beekbergen

100 gedichten van Willem de Mérode

Bloemlezing De gedroomde zoonOp 27 augustus 2010 verscheen de bloemlezing De gedroomde zoon’ met honderd gedichten van Willem de Mérode. De gedichten zijn gekozen door Willem Jan Otten en Hans Werkman.

Boekomslag

Achterop het boek is de volgende tekst vermeld: Willem Jan Otten typeert de gedichten van Willem de Mérode als ‘dit imposante en zinderende oeuvre’. Hans Werkman, de biograaf van De Mérode, koos samen met hem honderd gedichten voor deze bloemlezing.

Werkman en Otten vlnrWillem de Mérode (1887-1939) doorleefde de tragedie van een onmogelijke liefde. Hij schreef de spanning van jongensliefde en mystieke beleving van het christelijk geloof. Zijn werk is veelkleurig. Er staat in de bloemlezing poëzie van verlies en verlangen: ‘Ik ben geen vader en ik héb geen zoon’. Er staan bovendien verhalende gedichten in: ‘Waar is Vitellus de waferverkoper?’, doodsgedichten: ‘De tijd valt lang voor hen die waken’ en Chinese gedichten: ‘Mijn hart is een uit ’t nest gevallen vogel’.

Een springlevend en authentiek dichterschap krijgt met deze bloemlezing een plek in de eenentwintigste eeuw.

CATEGORIES:

nieuws

Tags:

Comments are closed

Latest Comments

  1. Anneke Groot op Reacties